Telefon: +48 76 86 26 804
Adres: ul. Bydgoska 18 59-220 Legnica
Urządzenia gaszące dwutlenkiem węgla

Do zadań urządzeń gaszących dwutlenkiem węgla należy tłumienie pożarów w fazie początkowej i utrzymywanie takiego poziomu stężenia dwutlenku węgla, który uniemożliwi ponowne zainicjowanie pożaru.
Tego rodzaju urządzenia gaśnicze nadają się szczególnie do ochrony pomieszczeń i obiektów takich jak:
– centra maszyn cyfrowych
– siłownie elektryczne i przekaźniki
– stacje transformatorowe
– lakiernie / piece osuszające
– drukarnie / maszynownie
– składy drewna i pomieszczenia z maszynami do jego obróbki

Urządzenia gaśnicze GK wykorzystując dwutlenek węgla obniżają poziom zawartości tlenu, koniecznego w procesie spalania, poniżej wartości umożliwiającej zapłon lub spalanie.
Zalety technologii w porównaniu z innymi metodami:
– CO2 jako gaz dociera nawet do trudno dostępnych miejsc
– CO2 jest gazem nietoksycznym, nie powoduje korozji metali lub innych uszkodzeń
– CO2 nie jest przewodnikiem elektrycznym, dzięki czemu może być wykorzystywany w gaszeniu urządzeń elektrycznych
– CO2 w procesie gaszenia nie wyrządza żadnych dodatkowych szkód

Budowa urządzenia
Urządzenie gaszące dwutlenkiem węgla GK składa się z elementów połączonych w spójny system, który stanowią: zapas środka gaszącego, czujniki wykrywające źródło ognia oraz sieć rur i dysz. Substancja gasząca przechowywana jest w pojemnikach niskociśnieniowych lub w butlach stalowych. Zapas substancji gaszącej kontrolowany jest poprzez regularne ważenie. Do butli poprzez odpowiedni rozgałęźnik podłączony jest system rur i dysz. Wykrycie źródła ognia odbywa się poprzez system czujników wrażliwych na dym, ciepło i płomienie. Wszystkie sygnały wysyłane są do centralki sterującej, która uruchamia system gaśniczy. 

Projektowanie
Urządzenia gaśnicze przygotowywane są indywidualnie do każdego projektu. Dobór poszczególnych elementów systemu zależy od poziomu ryzyka i lokalizacji oraz innych istotnych czynników. Projektowanie systemu odbywa się zawsze zgodnie z aktualnymi przepisami, normami i uregulowaniami.
Serwis
Obok instalacji i projektowania oferujemy również usługi konserwacyjne i serwisowe. Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji.
Ważne informacje
Zastosowanie w/w systemu upoważnia często do znacznych zniżek w ubezpieczeniach mienia. Na ogół dotyczy to ubezpieczeń budynków, wyposażenia i przerwy w produkcji. O szczegóły należy pytać w zakładach ubezpieczeń.

SZUKASZ FIRMY, KTÓRA WYKONA DLA CIEBIE PROFESJONALNĄ USŁUGĘ I ZAOPIEKUJE SIĘ NOWYM PROJEKTEM?